Regionansvariga


För medlemmarna i Rovdjursföreningen är de regionansvariga den viktigaste kontaktpersonen på hemmaplan. Kontakta honom/henne om du vill engagera dig i föreningens aktiviteter eller vill veta mer om vad föreningen gör där du bor.

Länen ligger med sin nordspets från norr till söder.


Norrbotten

William Godin
073-533 75 29
william.godin@rovdjur.se


Västerbotten

Göran Lundin
Skellefteå
070-325 42 63
goran.lundin@rovdjur.se


Jämtland

Kontakta regionsamordnare Peter Eriksson 


Västernorrland

Kontakta regionsamordnare Peter Eriksson 


Gävleborg

Anders Ekholm
Årsunda
072-7029606
anders.ekholm@rovdjur.se


Dalarna

Asinja Holma
073-817 95 72
asinja.holma@rovdjur.se


Värmland

Kim Aronsson
kim.aronsson@rovdjur.se


Örebro län

Jimmy Magnusson
jimmy.magnusson@rovdjur.se


Uppsala län

Per Axell
Uppsala
076-231 73 35
per.axell@rovdjur.se


Västmanland

Simon Green
Västerås
070-795 77 14
simon.green@rovdjur.se


Stockholms län

Elisabet Jonsson
Stockholm
070-438 15 69
elisabet.jonsson@rovdjur.se


Södermanland

Niclas Amloh
Oxelösund
072-565 66 46
niclas.amloh@rovdjur.se


Västra Götaland & Halland

Grim Ivarsson
Uddevalla
070-557 62 74
grim.ivarsson@rovdjur.se


Östergötland

Björn Ljunggren
Sturefors
070-528 98 13
bjorn.ljunggren@rovdjur.se


Småland & Öland

Robert Franzén
073-525 58 50
robert.franzen@rovdjur.se


Skåne & Blekinge

Mats Wilson 
Mats.wilson@rovdjur.se



Skicka gärna din mailadress till Din regionansvarige för snabb information om aktiviteter och annat som är viktigt för arbetet för våra rovdjur.