Regionansvariga


För medlemmarna i Rovdjursföreningen är de regionansvariga den viktigaste kontaktpersonen på hemmaplan. Kontakta honom/henne om du vill engagera dig i föreningens aktiviteter eller vill veta mer om vad föreningen gör där du bor.

Länen ligger med sin nordspets från norr till söder.

Norrbotten

William Godin
073-533 75 29
william.godin@rovdjur.se

Västerbotten

Göran Lundin
Skellefteå
070-325 42 63<goran.lundin@rovdjur.se

Jämtland

Susanna Ricketts
susanna.ricketts@rovdjur.se

Västernorrland

Roger Jonsson
roger.jonsson@rovdjur.se

Gävleborg

Kontakta regionssamordnare Peter Eriksson 

Dalarna

Asinja Holma
073-817 95 72
asinja.holma@rovdjur.se

Värmland

Jan Bergstam
Karlstad
070-320 64 68
jan.bergstam@rovdjur.se

Örebro län

Jimmy Magnusson
jimmy.magnusson@rovdjur.se

Uppsala län

Per Axell
Uppsala
076-231 73 35
per.axell@rovdjur.se

Västmanland

Kontakta regionssamordnare Peter Eriksson 

Stockholms län

Elisabet Jonsson
Stockholm
070-438 15 69
elisabet.jonsson@rovdjur.se

Södermanland

Niclas Amloh
Oxelösund
072-565 66 46
niclas.amloh@rovdjur.se

Västra Götaland & Halland

Grim Ivarsson
Uddevalla
070-557 62 74
grim.ivarsson@rovdjur.se

Östergötland

Björn Ljunggren
Sturefors
070-528 98 13
bjorn.ljunggren@rovdjur.se

Småland & Öland

Robert Franzén

070-496 09 76
robert.franzen@rovdjur.se

Skåne & Blekinge

Mats Bentmar
mats.bentmar@rovdjur.se


Skicka gärna din mailadress till Din regionansvarige för snabb information om aktiviteter och annat som är viktigt för arbetet för våra rovdjur.